ماسک جوان سازی پوست

ماسک جوان سازی پوست

ماسک های جوان ساز و مغذی

ماسک گلابی پوست کنده

یک گلابی را له کرده ,  با مقداری شیر مخلوط کنید و روی پوست بمالید . گلابی حاوی مواد ضد عفونی است و خاصیت جمع کنندگی دارد.

 ماسک قاصدک

 قاصدک سرشار از ویتامین هاست و همچنین در درمان رنگ پریدگی نیز موثر است مقداری برگ قاصدک را خرد کرده و دم کنید تا نرم شود سپس آن را له کرده و روی صورت بگذارید.

ماسک گوجه فرنگی

 یک عدد گوجه فرنگی رسیده را ریز رنده کرده و با مقداری آرد جو دو سر مخلوط کنید به جای آرد دوسر می توانید از عسل یا ماست استفاده نمایید.

ماسک نارنج

 استفاده از ورقه های نارنج که مملو از ویتامین ث است برای صافی و شادابی چهره بسیار مفید می باشد.

 ماسک نشاسته ی گندم

 یک قاشق غذاخوری نشاسته ی گندم را با یک قاشق غذا خوری شیر مخلوط کرده  به مدت 15 دقیقه روی صورت بگذارید .

 ماسک بابونه

 یک مشت بابونه را دم کنید و بعد از 20 دقیقه آن را صاف نماید مقداری آرد جو دوسر و عسل به آن اضافه کرده به مدت 15دقیقه روی صورت بذارید.

 ماسک سفیده ی تخم مرغ

 می توان گفت مشهور ترین ماسک جوان ساز و سفت کننده ,  سفیده ی تخم مرغ است . یک سفیده ی تخم مرغ را به همان شکل اصلی اش به صورت بمالید البته می توانید با همزن بزنید تا کف کند و بعد استفاده نمایید.

این ماسک پوست را سفت کرده و چین چروک را جمع می کند ,  به همین علت برای پوست های چرب بسیار مناسب است . اگر پوست شما خشک است ,  یک قاشق عسل یا روغن بادام شیرین به آن اضافه کرده یا از زرده ی تخم مرغ استفاده کنید.

 ماسک ماست و خیار

 خیار برای پاک کردن و جوان کردن به کار می رود و بسیاری از متخصصان از آن به عنوان یک جزء حیاتی یاد می کنند . یک عدد خیار کوچک را ریز رنده کرده و دو قاشق غذا خوری ماست به آن اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید

 ماسک ماست خیار و نعناع

 دو قاشق غذا خوری مخلوط خیار و نعناع را با 4 قطره عصاره ی پونه ی کوهی و نوک قاشق غذاخوری پودر زاج سفید مخلوط کنید سپس دو قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه نمایید و به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید.

 ماسک عسل و روغن بادام

 مقداری عسل را با کمی روغن بادام مخلوط کرده , روی صورت بگذارید . این ماسک جوانی و شادابی را به پوست شما هدیه می دهد

ماسک زیبایی جوانه ی گندم

 دو قاشق غذاخوری جوانه ی گندم ,  یک قاشق غذاخوری گل بابونه ,  یک قاشق چای خوری نمک , یک قاشق چای خوری گل سرخ ½ قاشق چای خوری جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و در ظرفی بریزید . برای هربار مصرف ,    یک قاشق غذاخوری از این مواد را باشیر ( برای پوست های خشک ) یا آبلیمو ( برای پوست های چرب ) مخلوط کرده روی صورت بمالید.

نظرات کاربران

نظر بدهید