ماسک برای شفافیت پوست

ماسک برای شفافیت پوست

انواع ماسک برای شفافیت پوست

ماسک انگور

مقداری انگور را له کرده و آب آن را بگیرید و به صورت بمالید و 10 دقیقه صبر کنید تا آب انگور روی صورتتان خشک شود سپس در مقداری آب ولرم یک قاشق  مربا خوری جوش شیرین بریزید و صورتتان را با آب بشویید. این ماسک پوست صورت را صاف و درخشان می کند و چین و چروک پوست را برطرف می نماید.

 ماسک سفیده ی و زرده ی تخم مرغ

 یک زرده ی تخم مرغ را با یک قاشق جای خوری روغن زیتون مخلوط کنید و روی صورت بگذارید . بعد از این که روی صورتتان خشک شد ,  سفیده ی تخم مرغ را خوب بزنید تا کاملا کف کند .  پس از آن چند قطره آّب اکسیژنه به آن اضافه کنید و به مدت یک ساعت روی صورت بگذارید سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

 ماسک سفیده ی تخم مرغ

به مقداری مساوی سفیده ی تخم مرغ و آبلیمو را با هم مخلوط کرده , کمی حرارت دهید تا غلیظ شود . ماسک را روی صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید . این ماسک در روشن کردن رنگ پوست تاثیر زیادی دارد . همچنین برای از بین بردن لکه های آفتاب سوختگی نیز موثر است .

ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

 یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کرده و چند قطره آب اکسیژنه ضعیف به آن اضافه کنید و روی پوست بمالید بعد از یک ساعت صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک شیر و لیموترش

 دو قاشق سوپ خوری شیر را با یک قطره آبلیمو مخلوط کرده و روی صورت بمالید بعد از خشک شدن بشویید.

ماسک لیمو ترش

لیمو ترش , پوست صورت را سفید کرده , رنگ تیره یا زرد آن را از بین می برد . برای این کار دو عدد لیمو ترش را به حلقه های نازک برش دهید و روی پوست بگذارید . از این ماسک می توان دوبار در هفته استفاده کرد .

 ماسک جو دو سر و عسل

 یک قاشق غذا خوری جو دو سر آسیاب شده را با یک قاشق غذاخوری عسل ,  یک قاشق غذاخوری شکر و دو قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید , تا خمیر دانه دانه ی به دست بیاید . سپس ماسک را بر روی صورت بمالید و آرام مالش دهید تا سلول های مرده ی پوست جدا و منافذ پوست باز شود.

نظرات کاربران

نظر بدهید